GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vas 13877293
nr 1387 7293
Timo Sarpaneva
(1926-2006), Finland
Vas, Iittala. Signerad och numrerad, 1730/1993. Klart och matt glas. Höjd: 25,5 cm
Timo Sarpaneva, född 1926, död 2006, finländsk designer.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:12:18
27/3 14:35:32
300 kr
29/3 19:07:18
Timo Sarpaneva
Läs mer om Timo Sarpaneva